باستان شناسی سینما و خاطره یک قرن

گدار، ژان لوک، اسحاق پور، یوسف،  1386، باستان شناسی سینما و خاطره یک قرن، ترجمه مازیار اسلامی، تهران، انتشارات حرفه هنرمند.


برای علاقمندان به ژان ژاک گدار، فیمساز فرانسوی موج نو، که به صورتی بسیار شگفت انگیز توانسته است یک سیر حرفه ای  منسجم ( در معنایی که باید در کار خود گدار آ« را تعریف کرد)

را تا امروز حفظ کند، این کتاب فرصتی است که فراتر از تصویر از خلال متن نیز با جهان وی وارد رابطه شوند. یوسف اسجاق پور  نویسنده ایرانی تبار  مقیم فرانسه در گفتگویی با گدار، تلاش کرده است که  به سینما و شخصیت او  و رابطه این دو با یکدیگر بپردازد. حاصل کار کتابی خواندنی است و البته مشکل همچون سینمای گدار. از نکات برجسته کتاب، زنده بودن و عمیق بودن این گفتگو است. افزون بر این باید به ترجمه  خوب و کار طراحی و صفحه آرایی زیبای آن نیز به عنوان امتیازات کتاب  اشاره کرد.  

تلفن ناشر: 22887284- 22845170

گدار در ویکیپدیا
http://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Luc_Godard

درباره یوسف اسحاق پور
http://payvand.com/news/07/sep/1074.html

منبع : http://anthropology.ir/node/3921

/ 6 نظر / 24 بازدید
مجید اشتری

سلام ممنون که سر زدید در ضمن مطلب جالبی بود بازم منتظر شما هستم

فرشید

درود به گدار اسطوره و درود به حسن سلیقه شما

آتوسا پارسیان

زنده باشی دختر گلم بخاطر اینهمه زحمت مفید و مثمر ثمر . مطلب خوبی گذاشتی و سلیقه ی خوبتری داری مرسی

وحید علیزاده رزازی

درود و سپاس برای یادآوری گدار عزیز و ذکر این نکته که بسیار خوشحال شدم وقتی دیدم کتاب رو کامل برای مخاطبان بلاگت معرفی کردی و این یعنی احترام به کتاب... این کتاب رو به توصیه آقای فرزاد موتمن-مدرس کارگردانی در دانشکده- ( یکی از شیفتگان گدار) خوندم و الان که اتفاقی گشتی میزدم تا نظر یا پستی در باب باستان شناسی سینما بخونم به بلاگ شما برخوردم. سپاس مجدد شادزی و مهر افزون