کافکا در ساحل

نام کتاب : کافکا در ساحل

نویسنده : هاروکی موراکامی

مترجم: گیتا گرکانی موضوع: رمان  خارجی تاریخ چاپ: 1386 قطع : رقعی تعداد صفحات: 680 نوع صحافی : سخت زبان اصلی : انگلیسی زبان کتاب : فارسی شابک : 978-964-8497-48-9

درباره کتاب : 

کافکا در ساحل، اولین کتاب رمانی است که از نویسنده نابغه ژاپنی، هاروکی موراکامی، به فارسی ترجمه می‌شود. این کتاب، سرنوشت دو شخصیت داستانی استثنایی را پی‌می‌گیرد؛ کافکا تامورا، نوجوانی که به دنبال پیشگویی شوم و ادیپ گونه‌ی پدرش، در پانزده سالگی از خانه می‌گریزد؛ و ناکاتای پیر، که کارش پیدا کردن گربه‌های گم شده است و هرگز از چنگ حادثه‌ی مرموزی که در کودکی برایش اتفاق افتاده، رها نشده است. اما ناگهان پی‌می‌برد که زندگی ساده و بی‌دردسرش زیر و رو شده است. در این دو ادیسه‌ی موازی که برای خودشان هم به اندازه‌ی خواننده اسرارآمیز است. همسفران و همراهانی پرشور به آن‌ها می‌پیوندند و ماجراهایی مسحور کننده خلق می‌کنند. گربه‌ها با آدم‌ها حرف می‌زنند، از آسمان ماهی و زالو می‌بارد، ‌مردی که به اشباح می‌ماند، دختری را معرفی می‌کند تا صبح از هگل حرف می‌زند. جنگلی که دو سرباز جنگ جهانی دوم تا به حال در آن سرگردانند و سنشان بالا نرفته، و قتل وحشیانه‌ای که نه هویت قاتلش مشخص است و نه مقتول.
این رمان موراکامی در وهله‌ای اول جستجونامه‌ای کلاسیک است،‌ اما در ضمن پژوهش جسورانه‌ای در مورد تابوهای اسطوره‌ای و معاصر است. مهم‌تر از همه، اثری بسیار سرگرم‌کننده است.

«نویسنده‌ای برجسته»   جی‌مکینرنی
«از جذاب‌ترین نویسنده‌های اصیل دنیای ادبیات.»‌ اسکات ریبورن، نیواستیتسمن

/ 1 نظر / 138 بازدید
آیین

نظرت راجع به پس از تاریکی چیه خوندیش من آن را خوندم تو مقدمه اش این را معرفی کرده بود